Časté dotazy
Základy
Colab je hostovaná služba pro sešity Jupyter, která nevyžaduje žádnou instalaci a nabízí bezplatný přístup k výpočetním zdrojům, včetně GPU a TPU. Je vhodná zejména pro strojové učení, analýzy dat a vzdělávání.
Ano. Službu Colab lze používat bez dalších poplatků.
Colab se snaží poskytovat přístup co největšímu počtu studentů a skupin s nedostatečnými zdroji po celém světě, a proto upřednostňuje uživatele, kteří aktivně programují v sešitu. Colab také omezuje akce, které mají negativní dopad na ostatní nebo jsou spojeny s obcházením našich zásad proti zneužívání. Seznam akcí, které jsou zakázány, najdete v sekci Které aktivity jsou ve službě Colab zakázány?. Zdroje ve službě Colab nejsou zaručeny a nejsou neomezené. Limity využití někdy mohou kolísat. K tomu, aby služba Colab tyto zdroje mohla poskytovat bez dalších poplatků, je to nezbytné. Další podrobnosti najdete v sekci Omezení zdrojů.
Ve spravovaných běhových prostředích služby Colab jsou zakázány činnosti spojené s obcházením našich zásad a činnosti, které mají negativní dopad na ostatní. Ve všech spravovaných běhových prostředích služby Colab jsou zakázány následující akce:
- hostování souborů, zobrazování médií nebo nabízení jiných webových služeb, které nesouvisejí s interaktivními výpočty pomocí služby Colab,
- stahování torrentů nebo peer-to-peer sdílení souborů,
- připojování ke vzdáleným proxy serverům,
- těžba kryptoměn,
- provádění útoků DoS (denial-of-service),
- dešifrování hesel,
- používání více účtů za účelem obejití omezení přístupu nebo omezení využití prostředků,
- vytváření syntetických médií deepfake.
Bohužel nemůžeme upřesnit, jak detekční systém funguje, protože bychom tím různým darebákům mohli usnadnit zneužívání dotovaných výpočetních zdrojů nabízených službou Colab.
Kromě těchto omezení a Colab ve snaze poskytnout přístup studentům a skupinám s nedostatečnými zdroji po celém světě upřednostňuje uživatele, kteří aktivně programují v sešitu. Ve spravovaných běhových prostředích Colab bez dalších poplatků, která nevyžadují kladný zůstatek výpočetních jednotek Colab, jsou zakázány následující činnosti, které také mohou být bez upozornění kdykoliv ukončeny:
- dálkové ovládání, jako jsou shelly SSH a vzdálené plochy,
- obcházení uživatelského rozhraní sešitu za účelem interagování primárně prostřednictvím webového uživatelského rozhraní,
- trénování šachových programů,
- spouštění pracovních skriptů pro distribuované výpočty.
Těmto typům omezení se můžete vyhnout tím, že si zakoupíte jeden z našich placených tarifů uvedených zde a budete udržovat kladný zůstatek výpočetních jednotek. Některá běhová prostředí odpovídající popisům nemusejí být ukončena. Abychom byli prospěšní pro celosvětovou komunitu, snažíme se podporovat tolik aktivit, kolik jich rozumě dokážeme zvládnout.
Pokud potřebujete zaručené zdroje bez omezení použití vynucovaných službou Colab, můžete je zakoupit prostřednictvím služby GCP Marketplace nebo Colab Enterprise nebo použít vlastní výpočetní zdroje prostřednictvím místního běhového prostředí, které sami spravujete. Upozorňujeme, že v těchto případech nebude fungovat připojení Disku Google k systému souborů běhového prostředí.
S cílem poskytnout přístup studentům a skupinám s nedostatečnými zdroji po celém světě upřednostňuje Colab uživatele, kteří aktivně programují v sešitu.
Uživatelé v naší úrovni bez dalších poplatků se běžně setkávají s ukončením běhového prostředí, když se pokoušejí obejít uživatelské rozhraní sešitu a použít webové uživatelské rozhraní spravovaného běhového prostředí služby Colab ke generování obsahu. Generování obsahu je oblíbené a působivé, ale je náročné na výpočetní zdroje a nespadá mezi naše priority pro uživatele verze bez dalších poplatků, kterým chceme pomáhat s programováním.
Těmto typům omezení se můžete vyhnout tím, že si zakoupíte jeden z našich placených tarifů uvedených zde.
Pokud potřebujete zaručené zdroje bez omezení použití vynucovaných službou Colab, můžete je zakoupit prostřednictvím služby GCP Marketplace nebo Colab Enterprise nebo použít vlastní výpočetní zdroje prostřednictvím místního běhového prostředí, které sami spravujete. Upozorňujeme, že v těchto případech nebude fungovat připojení Disku Google k systému souborů běhového prostředí.
Jupyter je open source projekt, na kterém je služba Colab založena. Služba Colab umožňuje používat a sdílet sešity Jupyter s ostatními, aniž byste museli něco stahovat, instalovat či spouštět.
Používání služby Colab
Sešity služby Colab se ukládají na Disk Google nebo je lze načíst ze služby GitHub. Sešity služby Colab lze sdílet stejně jako dokumenty či tabulky Google. Stačí v pravém horním rohu sešitu Colab kliknout na tlačítko Sdílet nebo postupovat podle těchto pokynů ke sdílení souborů na Disku Google.
V případě sdílení sešitu se bude sdílet celý jeho obsah (text, kód, výstupy a komentáře). Ukládání nebo sdílení výstupu buněk s kódem můžete omezit pomocí možnosti Upravit > Nastavení sešitu > Při ukládání tohoto sešitu vynechat výstup buněk s kódem. Virtuální počítač, který používáte, včetně vlastních souborů a knihoven, které jste nastavili, se sdílet nebude. Do sešitu je proto dobré zahrnout buňky, které nainstalují nebo načtou potřebné knihovny nebo soubory.
Ano. V nabídce Soubor vyberte Nahrát sešit.
Lze je vyhledávat pomocí Disku Google. Kliknutím na logo Colab v levém horním rohu sešitu zobrazíte všechny sešity na Disku. Pomocí možnosti Soubor > Otevřít sešit také můžete vyhledat sešity, které jste nedávno otevřeli.
Kód se spouští na virtuálním počítači, který je soukromý pro váš účet. Virtuální počítače se po určité době nečinnosti mažou a služba Colab jejich existenci časově omezuje.
Každý sešit Colab, který jste vytvořili, si můžete stáhnout z Disku Google podle těchto pokynů nebo z nabídky Soubor služby Colab. Všechny sešity Colab jsou uloženy v open source formátu sešitů Jupyter ( .ipynb).
Výběrem možnosti Běh > Odpojit a smazat běh vrátíte všechny vámi spravované virtuální počítače do původního stavu. Může to být nezbytné v případě, že stav některého virtuálního počítače začal být problémový, například kvůli chybnému přepsání systémových souborů nebo instalaci nekompatibilního softwaru. Aby se předešlo přílišné spotřebě zdrojů, služba Colab omezuje, jak často to lze provést. Pokud se to nepodaří, zkuste to znovu později.
drive.mount()
někdy hlásí vypršení časového limitu a proč vstupně-výstupní operace při čtení ze složek někdy selhávají?linkdoneKdyž je ve složce příliš mnoho podsložek nebo souborů, může u operací na Disku Google někdy vypršet časový limit. Neukládejte tisíce položek přímo do složky nejvyšší úrovně „Můj disk“. Pokud je v kořenovém adresáři více než přibližně deset tisíc položek, může připojení selhat.
Pokud narazíte na tento problém, zkuste soubory a složky umístěné přímo ve složce Můj disk přesunout do podsložek. Žádná podsložka by ale neměla obsahovat více než deset tisíc položek.
K podobnému problému může dojít i při čtení z jiných složek po úspěšném zavolání funkce drive.mount()
. V případě přístupu k položkám v jakékoli složce s mnoha položkami může dojít k chybám, jako je OSError: [Errno 5] Input/output error
. Tento problém lze vyřešit přesunutím položek ve složce do podsložek.
„Smazání“ souborů nebo podsložek přesunutím do koše nemusí stačit. Pokud to nepomůže, zkuste také vysypat koš.
Můžete také zkusit použít službu DagsHub Storage, alternativu k Disku Google vytvořenou pro práci s velkými datovými sadami a strojovým učením, která je pro pracovní postupy běžné ve službě Colab obvykle lépe škálovatelná a spolehlivější. Přečtěte si další informace v dokumentaci této služby nebo si prohlédněte ukázkový sešit. DagsHub je služba třetí strany, která není nijak přidružena ke společnosti Google.
drive.mount()
někdy pomalá?linkdoneSoubory uložené na Disku Google mohou být uloženy v oblasti, která je od vašeho běhového prostředí Colab daleko. Pokud chcete maximalizovat výkon, omezte čtení z Disku a zápisy na Disk. Upozorňujeme, že operace se složkami připojenými pomocí funkce drive.mount()
používají běhové prostředí Colab. Pokud se pokusíte přesunout prostřednictvím služby Colab soubory z jedné složky do jiné a operace se přeruší, můžete o přenášená data přijít.
Připojení Disku Google ve službě Colab povoluje veškerému kódu v sešitu přístup ke všem souborům na Disku Google. Obvykle vyžadujeme, aby uživatelé tento přístup udělili ručně přidáním buňky do sešitu při každém připojení k novému běhovému prostředí. Toto opatření zajišťuje, aby uživatel jasně věděl, která opatření sešitu uděluje.
V některých případech vyžadujeme autorizaci Disku Google pouze jednou a při dalších relacích Disk Google znovu připojujeme automaticky. Abychom ochránili vaše soubory, povolujeme to pouze v případě, že sešit projde několika kontrolami. Například v sešitech, které upravil jiný uživatel, se Disk Google automaticky nepřipojí.
Disk Google uplatňuje různá omezení, včetně omezení počtu operací a využití kapacity připojení u jednotlivých uživatelů a souborů. Při překročení těchto limitů dojde k chybě vstupu či výstupu (Input/output error
) stejně jako výše a v uživatelském rozhraní služby Colab se zobrazí oznámení. Typickou příčinou je přístup k populárnímu sdílenému souboru nebo sdílení příliš mnoha samostatných souborů příliš rychle. Možná řešení:
- Zkopírujte soubor na webu drive.google.com a nesdílejte ho s mnoha uživateli, aby u něj nevyčerpali limity.
- Neprovádějte mnoho malých vstupně-výstupních operací. Místo toho data z Disku zkopírujte do virtuálního počítače Colab ve formátu archivu (např. soubor
.zip
nebo.tar.gz
) a namísto rozbalení v připojeném adresáři na Disku soubor rozbalte místně ve virtuálním počítači. - Den počkejte, než se limity kvót resetují.
Disk Google omezuje množství dat, které na něj jednotliví uživatelé mohou uložit. Pokud operace na Disku selhávají s chybou vstupu/výstupu (Input/output error
) a zobrazuje se oznámení o překročení kvóty úložiště, uvolněte místo tím, že některé soubory na webu drive.google.com smažete a vysypete koš. Může chvíli trvat, než bude uvolněné místo ve službě Colab k dispozici.
Pokud byste si chtěli zakoupit více místa na Disku, přejděte do služby Disku Google. Upozorňujeme, že zakoupením více místa na Disku nezvýšíte množství místa dostupné na disku virtuálních počítačů Colab. Lze ho však zvýšit předplacením služby Colab Pro.
Limity zdrojů linkdone
Abychom ve službě Colab mohli dynamicky nabízet výkonné GPU za nízkou cenu, potřebuje služba Colab flexibilně upravovat limity využití a dostupnost hardwaru.
Ve verzi služby Colab dostupné bez dalších poplatků je přístup k nákladným zdrojům, jako jsou GPU, silně omezen. U placené verze služby Colab se snažíme poskytovat uživatelům za vynaložené peníze vysokou užitnou hodnotu.
Pokud potřebujete zaručené zdroje bez omezení použití vynucovaných službou Colab, můžete je zakoupit prostřednictvím služby GCP Marketplace nebo Colab Enterprise nebo použít vlastní výpočetní zdroje prostřednictvím místního běhového prostředí, které sami spravujete. Upozorňujeme, že v těchto případech nebude fungovat připojení Disku Google k systému souborů běhového prostředí.
Služba Colab může nabízet zdroje bez dalších poplatků z části také proto, že má dynamické limity využití, které někdy kolísají, a nenabízí zaručené ani neomezené zdroje. To znamená, že se celkové limity využití, limity doby nečinnosti, maximální doba existence virtuálních počítačů, dostupné typy GPU a další faktory v průběhu času mění. Služba Colab tyto limity nezveřejňuje, mimo jiné také proto, že se mohou průběžně měnit.
Zakoupením jednoho z našich placených tarifů zde získáte přístup k většímu výpočetnímu výkonu a delší době běhu. Tyto tarify mají podobnou dynamiku v tom, že se dostupnost zdrojů v průběhu času může měnit. Na platící uživatele, kteří svůj zůstatek výpočetních jednotek vyčerpali, se budou opět vztahovat zásady a omezení pro uživatele verze bez dalších poplatků, dokud svůj zůstatek nenavýší.
Pokud potřebujete zaručené zdroje bez omezení použití vynucovaných službou Colab, můžete je zakoupit prostřednictvím služby GCP Marketplace nebo Colab Enterprise nebo použít vlastní výpočetní zdroje prostřednictvím místního běhového prostředí, které sami spravujete. Upozorňujeme, že v těchto případech nebude fungovat připojení Disku Google k systému souborů běhového prostředí.
Dostupnost různých typů GPU a TPU ve službě Colab se v průběhu času mění. K tomu, aby služba Colab přístup k těmto zdrojům mohla poskytovat bez dalších poplatků, je to nezbytné.
Přístup k prémiovým GPU můžete v závislosti na dostupnosti získat zakoupením některého z našich placených tarifů zde.
Pokud chcete získat přístup ke konkrétnímu hardwaru, prozkoumejte tržiště GCP Marketplace pro Colab.
Služba Colab upřednostňuje interaktivní výpočetní prostředí. V případě nečinnosti platnost běhového prostředí vyprší.
Ve verzi služby Colab dostupné bez dalších poplatků mohou sešity v závislosti na vzorcích používání běžet maximálně 12 hodin. Colab Pro, Pro+ a Pay As You Go nabízejí zvýšenou výpočetní kapacitu v závislosti na vašem zůstatku výpočetních jednotek.
Obecně mohou sešity v závislosti na dostupnosti a vzorcích používání běžet maximálně 12 hodin. Pokud své výpočetní jednotky v tarifu Pro, Pro+ nebo Pay As You Go vyčerpáte, můžete očekávat, že na back-endu dojde k ukončení.
Pokud máte dostatek výpočetních jednotek, podporuje Colab Pro+ nepřetržitý běh kódu po dobu až 24 hodin. Časové limity nečinnosti platí pouze v případě ukončení spuštěného kódu.
Zakoupením vyhrazeného virtuálního počítače na tržišti GCP Marketplace se můžete veškerých limitů běhu a časových limitů nečinnosti zcela zbavit.
Ve verzi služby Colab dostupné bez dalších poplatků máte přístup k virtuálním počítačům se standardním profilem systémové paměti.
V placených verzích služby Colab máte v závislosti na dostupnosti a zůstatku výpočetních jednotek přístup k počítačům s velkou systémovou pamětí.
Pamětí se rozumí systémová paměť. Všechny čipy GPU mají stejný paměťový profil.
Po dokončení práce karty Colab zavírejte a nevyužívejte GPU či dodatečnou paměť, když ji zrovna nepotřebujete. Snížíte tím pravděpodobnost, že ve službě Colab narazíte na limity využití. Pokud dosáhnete limitů, můžete si prostřednictvím služby Pay As You Go přikoupit další zdroje.
Další informace o tom, jak placenou verzi služby Colab využít co nejlépe, najdete v článku Využití předplatného služby Colab na maximum.
Služba Colab nabízí volitelná výpočetní prostředí s akcelerací, včetně GPU a TPU. Spuštění kódu v běhovém prostředí s GPU nebo TPU automaticky neznamená, že se GPU nebo TPU využije. Pokud GPU nepoužíváte, doporučujeme vám přejít na standardní běhové prostředí, abyste předešli vyčerpání svých limitů využití GPU. Vyberte Běh > Změnit typ běhového prostředí a v nabídce Hardwarový akcelerátor vyberte Žádný.
Příklady využití běhových prostředí s GPU a TPU ve službě Colab najdete v ukázkových sešitech Tensorflow With GPU a TPUs In Colab.
Nová služba Colab zaměřená na AI
Nová služba Colab zaměřená na AI je nové pojetí prostředí služby Colab, které transformuje v inteligentního programovacího asistenta. Nabízí sadu hluboce integrovaných AI funkcí navržených tak, aby chápaly vaše cíle a urychlily vám celý pracovní postup. To vše je k dispozici prostřednictvím jednotného konverzačního rozhraní přímo v sešitu. Hlavní funkce:
- Iterativní dotazování: Jednoduché konverzační rozhraní pro generování kódu, vysvětlování konceptů a opravování chyb.
- Data Science Agent (DSA) nové generace: Agent, který dokáže autonomně analyzovat data, generovat plány, spouštět kód a prezentovat výsledky.
- Snadná transformace kódu: Možnost upravovat existující kód v celém sešitu pomocí popisů v přirozeném jazyce.
AI funkce jsou ve výchozím nastavení pro všechny oprávněné uživatele zapnuté a jsou integrovány v rozhraní služby Colab. Nejjednodušší způsob, jak začít, je kliknout na ikonu čtyřcípé hvězdy Gemini v zápatí sešitu. Otevře se tak hlavní panel chatu. Při psaní se vám také budou zobrazovat návrhy automatických dokončení od AI.
K AI funkcím služby Colab mají přístup jen uživatelé účtů Google starší 18 let. Pokud věkovou hranici splňujete, a přesto příslušné funkce (například ikonu čtyřcípé hvězdy Gemini nebo návrhy automatických dokončení od AI) nevidíte, ověřte si, jestli používáte podporované národní prostředí.
Pokud jste si ověřili, že jste způsobilí, a přesto nemáte přístup, nahlaste to prosím pomocí nástroje pro poskytnutí zpětné vazby přímo ve službě (Nápověda > Odeslat zpětnou vazbu). Pokud chcete dostat odpověď e‑mailem, musíte zaškrtnout políčko u možnosti „Smíme vás e‑mailem požádat o další informace“.
AI ve službě Colab je navržena jako všestranný partner. Můžete ji požádat o následující typy pomoci:
- Generování a transformace kódu: Požádejte o krátké funkce, často používaný kód nebo dokonce refaktorování kódu napříč několika buňkami.
- Informace o knihovnách Pythonu: Objevte nové nástroje a požádejte o ukázky použití související s kontextem vaší práce.
- Inteligentní oprava chyb: Když se vyskytnou chyby, Colab iterativně navrhne opravy a zobrazí vám změny, abyste je mohli zkontrolovat.
- Spouštění autonomních agentních procesů: Spouštějte kompletní analytické pracovní postupy pomocí nástroje Data Science Agent. Jednoduše zadejte obecný cíl a agent vygeneruje plán, spustí potřebný kód a prezentuje svá zjištění.
- Analýza vašich dat: Nahrajte soubory (například CSV, JSON nebo soubory aplikace Excel) nebo odkažte na data v běhovém prostředí a požádejte AI o provedení hloubkové analýzy, vytvoření vizualizací a sdělení poznatků.
Ano. Klíčovou vlastností služby Colab zaměřené na AI je schopnost vytvářet a realizovat plány k dosažení cíle. Když požádáte o úkol, který zahrnuje několik kroků, jako je analýza datové sady, agent vám předloží plán ke kontrole. Můžete se pak rozhodnout ho spustit a přitom mít činnost agenta pod kontrolou. Při provádění může agent uvažovat o výsledcích, sám opravovat chyby a upravovat plán.
Samotná Colab AI internet přímo neprochází. Může ale generovat a spouštět kód, který k internetu přistupuje (např. pomocí požadavků volá rozhraní API nebo pomocí programu wget do běhového prostředí stahuje soubory).
Ve výchozím nastavení nemá Colab AI přístup k vašim souborům na Disku Google ani k uživatelským tajným údajům. Na vaši výslovnou žádost ale může vygenerovat kód, který k nim bude přistupovat.
Colab AI podporuje řadu běžných typů souborů, včetně souborů CSV, TSV, JSON a souborů aplikace Excel (XLS, XLSX, XLSM, XLSB). Soubory můžete pro analýzu nahrávat přímo v chatovacím rozhraní.
Zpětná vazba od vás je pro vylepšování funkcí klíčová. U každé odpovědi vygenerované umělou inteligencí se zobrazí ikony palce nahoru a palce dolů. Hodnoťte pomocí nich prosím kvalitu výstupů. Pro podrobnější zpětnou vazbu použijte rozbalovací nabídku vpravo (…) a vyberte v ní Odeslat zpětnou vazbu.
Umělá inteligence ve službě Colab je výkonný pomocník navržený k urychlení pracovních postupů a vytváření prototypů rychleji než kdy dřív. Za použití kódu stejně jako u každého programovacího asistenta odpovídáte vy. Než se na jakýkoli vygenerovaný kód začnete spoléhat, měli byste ho nejdříve pečlivě otestovat a zkontrolovat, zda je přesný, bezpečný a splňuje požadavky vašeho projektu. Aby vám s tím služba Colab pomohla, pokud ve vygenerovaném kódu využije fragmenty ze zdrojů s licencí open-source, zahrne citace.
Když ve službě Colab používáte funkce generativní umělé inteligence, Google shromažďuje pokyny, související kód, vygenerovaný výstup, informace o využití souvisejících funkcí a vaši zpětnou vazbu. Tato data Google používá k poskytování, zlepšování a vývoji produktů a služeb Google a technologií strojového učení, včetně podnikových produktů Googlu, jako je Google Cloud.
Za účelem zajištění kvality a vylepšování našich služeb mohou vaše pokyny, vygenerovaný výstup, informace o využití souvisejících funkcí a vaši zpětnou vazbu číst, popisovat a zpracovávat kontroloři. Neuvádějte citlivé (např. důvěrné) informace ani osobní údaje, na základě kterých lze z vašich pokynů nebo zpětné vazby zjistit totožnost vaši nebo jiných lidí. Vaše údaje budou uloženy způsobem, při kterém Google nedokáže zjistit, kdo je poskytl, a nemůže proto vyhovět žádostem o smazání, a budou uchovávány maximálně po dobu 18 měsíců.
Další otázky
Služba Colab funguje ve většině hlavních prohlížečů a je důkladně otestována v nejnovějších verzích prohlížečů Chrome, Firefox a Safari.
V roce 2014 jsme ve spolupráci s týmem vývojářů Jupyter vydali první verzi tohoto nástroje. Od té doby se služba Colab vyvíjí na základě interního používání.
Služba Colab se zaměřuje na podporu jazyka Python a jeho ekosystému externích nástrojů. Víme o tom, že uživatelé mají zájem i o podporu dalších jader Jupyter (např. R nebo Scala). Do budoucna bychom je chtěli podporovat, ale zatím nemáme žádný časový horizont.
Otevřete libovolný sešit Colab. Pak přejděte do nabídky Nápověda a vyberte Odeslat zpětnou vazbu…
K bezpečnému zobrazování formátovaných výstupů používá služba Colab prvky iframe jazyka HTML a procesy pracovní proces služby hostované v samostatných doménách. K použití procesů pracovní proces služby v prvcích iframe vyžadují prohlížeče povolení souborů cookie třetích stran. Alternativou k povolení souborů cookie třetích stran pro všechny weby je povolení následujícího názvu hostitele v nastavení prohlížeče: googleusercontent.com.
Služba Colab pro editor používá generické nepropocionální písmo. Ve většině moderních prohlížečů lze nakonfigurovat, jaká rodina písem se má pro neproporcionální písmo používat. Příklady:
- V prohlížeči Firefox postupujte podle pokynů ke konfiguraci neproporcionálního písma v dokumentaci podpory prohlížeče Firefox.
- V Chromu přejděte na adresu chrome://settings/fonts a upravte nastavení v sekci Písmo s pevnou šířkou.
Python 2 již ve službě Colab není podporován. Informace o migraci kódu z Pythonu 2 na Python 3 najdete v článku o převedení kódu v jazyce Python 2 na Python 3.
Časté dotazy najdete na registrační stránce.
Informace o službách Colab Pro, Pro+ a Pay As You Go, včetně cen a postupu zpracování upgradů, najdete na registrační stránce.
U uživatelů služby Workspace se přístup ke službě Colab ovládá pomocí vypínače ve službě Workspace, ke kterému má přístup administrátor organizace.
Organizace používající službu Workspace for Education musejí u studentů mladších 18 let k používání doplňkových služeb prostřednictvím jejich účtů Google Workspace for Education získat souhlas rodičů. K tomu slouží tato šablona oznámení. Nezapomeňte zahrnout službu Colab do seznamu doplňkových služeb.
Další informace najdete v našem článku centra nápovědy o komunikaci s rodiči a zákonnými zástupci ohledně služby Google Workspace for Education.